Какво е общото между “N-Guard” на CICh Navodari и възможността да торим, когато трябва, а не когато дъждът ни дава възможност?
Отговорът е в технологията, която използваме за защита на азота.
Храненето на растенията обуславя в най-голяма степен резултатите, които постигаме на финала. Правилното хранене влияе и на здравния статус – равномерното изхранване без липси на специфични хранителни вещества гарантира повече здраве. Точният момент на хранене дава възможност за максимално усвояване и по този начин можем да работим с по-ниски дози – по-малко разходи. Но как правим нещата в реалността? Ръководим ли се от метеорологичните дадености и в крайна сметка постигаме ли максимална ефективност?
Истината е някъде по средата… Винаги когато резултатът е добър, сме направили храненето правилно, но когато не се получат желаните килограми на финала, е виновен дъждът – не е „дошъл“ навреме или не е бил в „желаното“ количество.
Всъщност, не е толкова трудно да дадем точното количество храна на посевите и да не сме изцяло зависими от фактора дъжд. Науката от години работи за решаването на множество проблеми в земеделието, включително и този. Техническият екип на румънския завод за технологични торове CICh Navodari Romania повече от 10 години произвежда технологията “N-Guard”, която е представена на пазара в България от 5 години.
Какво е общото между “N-Guard” на CICh Navodari и възможността да торим, когато трябва, а не когато дъждът ни дава възможност? Отговорът е в технологията, която използваме за защита на азота от загуби и неговото равномерно отдаване за период от 90 до 110 дни. Уникалната за Европа технология “N-Guard” е доказана в стотици стопанства в Румъния, България, Молдова, Хърватия и Турция. Защитата е базирана на патентована комбинация от естествени растителни масла, с които се третират азотните торове. След като се нанесе технологичният естествен микс, той попива в гранулите, а не остава само на повърхността като „филм“. Внесеният на полето продукт с “N-Guard” няма загуби дори при температури над 30 градуса, а липсата на вода/сняг/замръз не води до намаляване на ефективността на тора.
С няколко думи, когато искате да сте независими от природните условия, включително дъжда, изберете наш продукт. Това, с което трябва да се съобразите, е нуждата от храна в определената фенофаза на посева.
Добър пример е възможността за еднократно торене на пшеница в периода от март до юни. Защитата на “N-Guard” осигурява усвоим азот в две форми (амониева и нитратна) за период от 90 до 110 дни. Така торите така, че да предоставите нужната доза храна на посевите и не се съобразявате с валежите. А когато завали дългоочакваният дъжд, той активира почвата, растенията и те имат на разположение цялото необходимо количество азот.
Науката е най-добрият помощник на производството, когато решава проблеми. Ако имате този проблем, ние имаме решение за него.
И накрая, важно е да се знае, че нашата серия технологични продукти не само щади природата, а дори я подкрепя, защото подобрява активността и условията за развитие на микробиологията, включително аеробните бактерии и микоризните гъби.
През миналата година ние надградихме “N-Guard” до “N-Guard+” или по-кратко “NG+”. В него добавихме комбинация от естествени пребиотични съединения, които активират полезните микроорганизми в почвата. Благодарение на това те работят в по-благоприятна среда и допринасят повече както за почвата, така и за растенията.
Продуктите на “CICh Romania” се предлагат за пазара в България ексклузивно от “BioAktiv & GreenAktiv”.
Вече можем да торим, когато трябва, а не когато можем!